Kas geriau roletai ar žaliuzės ir kaip prižiūrėti?

Yra du pagrindiniai langų uždengimo tipai: roletai ir žaliuzės. Atsižvelgiant į jūsų interjero stilių, funkcionalumą, norimą privatumą ir kainą, galite apsvarstyti galimybę įsigyti abu. Tai ypač populiaru patalpose, kur reikia daugiau šviesos pralaidumo funkcijų.

Žaliuzės yra universalios langų uždangos, kurios gali būti naudojamos įvairiose interjeruose. Jie gali būti sunkūs, juos sunku pakelti ir nuleisti, be to, jie gali kelti triukšmą judant. Tačiau žaliuzes galima reguliuoti taip, kad būtų užtikrintas reikiamas šviesos kiekis ir privatumas.

Roletai paprastai yra lengvesni ir turi mažiau dalių, todėl yra pigesni nei žaliuzės. Žaliuzės taip pat gali suteikti daugiau privatumo nei žaliuzės, nes uždaro bet kokius tarpus tarp plokščių. Tačiau jie gali ne taip efektyviai blokuoti šviesą kaip reguliuojamos žaliuzės.

Kaip prižiūrėti roletus?

Roletus galima prižiūrėti atlikus kelis paprastus veiksmus. Taip jie ilgiau atrodys ir tinkamai veiks:

– Reguliariai valykite roletus. Juose gali kauptis dulkės, dėmės ar kiti nešvarumai, todėl svarbu juos reguliariai valyti. Norėdami tai padaryti, galite naudoti dulkių siurblį arba drėgną skudurėlį.

–  Nenaudokite stiprių cheminių medžiagų. Venkite naudoti agresyvius cheminius valiklius ar ploviklius, kad išvengtumėte žalos. Geriausia naudoti švelnius valiklius arba vandenį.

–  Roletų mechanizmai laikui bėgant gali sulėtėti arba sugesti, o jei pastebėsite, kad tai vyksta, geriausia kuo greičiau juos pakeisti.

–  Venkite per didelio spaudimo ant roletų. Pasirinkite tinkamą stiprumą ir laikykite rankas toliau nuo roletų, kad nepažeistumėte.

–  Jei roletai yra drėgni, išdžiovinkite juos. Jei roletai netyčia pateko į kontaktą su vandeniu, geriausia juos išdžiovinti kuo greičiau, kad išvengtumėte drėgmės įsiskverbimo ir deformacijos.

–  Nenaudojamus roletus rekomenduojama laikyti tinkamoje padėtyje, kad būtų išvengta įbrėžimų ar kitų pažeidimų.

Laikantis šių patarimų, jūs galite ilgą laiką naudoti ir išlaikyti jų išvaizdą kaip naujus. Patarimus pateikė įmonė ROLETAILUX.