Tvari mada ne tik koronaviruso pasekmė

2020 metų pradžioje pasaulį sukausčius COVID-19 pandemijai, teko atšaukti daugybę renginių. Tarp jų ir nemažai mados pristatymų. Daliai šalių paskelbus karantiną, po jo mados kūrėjai ėmė kalbėti apie pasikeitusį visuomenės požiūrį į madą. Tad vėl buvo prisiminta tvari mada ir jos tendencijos.

Tvari mada

tvari mada

Tvari mada tikrai nėra koronaviruso pasekmė, tai jau kuris laikas pasaulyje populiarėjanti tendencija, skatinanti saugoti gamtą ir mažiau vartoti. Nuolat pirkti skatinančioje visuomenėje vis labiau gręžiamasi į daiktus, kurie yra ilgaamžiai.

Pavyzdžiui, vis daugiau mados kūrėjų savo drabužių kolekcijose naudoja natūralius audinius, kurie sukurti tarnauti ne vieną sezoną, kaip buvo įprasta, o bent kelis. Tai skatina dizainerius atrasti naujus derinius, kad pristačius naujas kolekcijas, jas būtų galima derinti su praėjusiomis.

Atsakinga mada

Tvari arba atsakinga mada pasauliniu reiškiniu tapo 2013 m, kai kiekvieną pavasarį pradėta švęsti mados revoliucijos diena. Prie gamtos puoselėjimo ir saugojimo kiekvienais metais jungiasi vis daugiau žinomiausių pasaulyje prekės ženklų. Pavyzdžiui, pastaraisiais metais garsiausi pasaulio mados namai „Gucci“, „Prada“, „Chanel“ ir kiti vieni po kitų skelbia atsisakantys natūralaus kailio. Taip pat renkasi labiau gamtą saugančius drabužių gamybos procesus.

Prisidedate ir Jūs

Tačiau tvari mada nėra tik ant podiumo. Tai ne tik prabangus aukštuomenės reikalas. Pasaulyje populiarėjant tvarios mados puoselėjimo idėjoms, kiekvienas, norintis prie to prisidėti, gali pradėti nuo savęs. Aprangos specialistai dalijasi keliais patarimais, kaip prisijungti prie tvarios mados puoselėjimo ir šios idėjos populiarinimo:

  • Ne viskas turi būti nauja. Vartotojiškoje visuomenėje ilgus dešimtmečius klientai buvo pratinami kuo daugiau pirkti, per daug nemąstant, ar viskas yra reikalinga. Todėl ilgainiui ėmė prastėti siuvamų drabužių kokybė, nes jie dažniausiai spintose pas pirkėjus užsibūna sezoną ir ne ilgiau. Tačiau tvarios mados skleidžiama idėja sako, kad nebūtina kiekvieną sezoną pakeisti viso spintos garderobo. Tai, kas kokybiškai pagaminta, gali tarnauti daug ilgiau. Todėl dėvėti, vintažiniai drabužiai daugelyje šalių kasmet vis labiau populiarėja.
  • Neišmeskite. Daugybė žmonių netinkamus dėvėti drabužius tiesiog išmeta, tačiau tai neprisideda prie gamtos saugojimo. Efektyviausia drabužius padovanoti ar atiduoti. Arba bent jau pasivarginti ir perduoti juos perdirbti.
  • Prie tvarios mados prisijungsite, jeigu atsakingai rinksitės savo drabužių gamintojus. Tai ne tik žinomiausi pasaulio mados namai, bet ir mažesni gamintojai. Kiekvienais metais vis daugiau prekės ženklų atsisuka į šią tendenciją, tad rasti sau tinkamą gamintoją, tikrai nesunku, kad ir kur gyventumėte.

Saugokite drabužius. Nepamirškite, kad norint prisijungti prie tvarios mados nereikia išleisti daugybės pinigų. Norint saugoti savo drabužius laikas pasidomėti, kaip juos tinkamai prižiūrėti. Nuolat prižiūrimi ir atnaujinami drabužiai tarnauja daug ilgiau. Juos galima nešioti kelis sezonus, atrandant vis naujus derinius.