Vandens tyrimai – svarbi informacija visiems

Vandens tyrimai yra svarbus žingsnis siekiant įvertinti jo kokybę tiek turint individualius namus, tiek statant ar įsigijus pramoninį objektą. Kadangi nuo vandens kokybės priklauso ne tik sklandūs gamybos procesai, bet ir sveikatos būsena, vandens tyrimai – geriausias pasirinkimas.

Vandens tyrimai

vandens tyrimai

Kiekvienas turėtų sutikti su teiginiu, kad žinoti apie vandens būklę, kokybiškas jis ar ne yra labai svarbu. Jei vandens padavimas į namus ar pramonės objektą yra vykdomas iš vietinio vandentiekio tai dar nereiškia, kad vanduo yra šimtu procentų tinkamas vartoti ar naudoti gamybos procesuose. Tačiau dar daugelis nesusimasto ar žino kaip galima nustatyti vandens tinkamumą naudojimui. Būtent tokio saugumo patvirtinimui ar paneigimui ir yra siūlomi vandens tyrimai.

Kokie tyrimai atliekami

Pradžioje naudinga susirasti ir susipažinti su reikalavimais vandens kokybei. Pagal Lietuvos higienos normą HN 24:2017, pagrindiniai LIETUVOS HIGIENOS NORMOS HN 242017 GERIAMOJO VANDENS SAUGOS IR KOKYBĖS REIKALAVIMAI yra šie:

Pavadinimas Mato vienetas Didžiausia leistina koncentracija
Katijonai:
Chloridas (Cl–) mg/l 250
Sulfatas (SO42-) mg/l 250
Nitritas (NO2–) mg/l 0,50
Nitratas (NO3–) mg/l 50
Katijonai:
Natris (Na+) mg/l 200
Kalis (K+) mg/l nenormuojamas
Kalcis (Ca2+) mg/l nenormuojamas
Magnis (Mg2+) mg/l nenormuojamas
Amonis (NH4+) mg/l 0,50
Kitos analitės vandens tyrime:
Geležis bendroji (Fe) mg/l 0,2
Manganas (Mn) μg/l 50
Arsenas (As) μg/l 10
Bendras kietumas mg-ekv/l nenormuojamas
Vandenilio jonų koncetracija (pH) pH vienetai 6,5 – 9,5
Savitasis elektrinis laidis mS/cm25oC 2500
Permanganato skaičius mgO2/l 5,0

Suprantama, kad daugelis yra pajėgus susirasti informaciją. Tačiau ne kiekvienas turi pakankamai chemijos žinių, kad patys galėtų tinkamai įvertinti vandens būklę. Todėl tikslių skaičių gavimui, į pagalbą yra pasikviečiami profesionalūs specialistai. Paėmę mėginį ir laboratorijoje atlikę tyrimą specialistai pateiks tikslius skaičius ir įvertins vandens tinkamumą.

Galimi vandens šaltiniai

Kadangi vandens šaltiniai gali būti keli, svarbu žinoti tam tikrus niuansus, kodėl naudinga ištirti naudojamą vandenį.

  • Šulinio vanduo – paviršinis, todėl atsiranda tam tikra rizika, kad jo kokybė gali pasikeisti atsiradus krituliams. Tad, atlikti kokybės tyrimus, specialistai rekomenduoja kas šešis mėnesius. Taip užkirsite kelią nekokybiško vandens naudojimui;
  •  Vanduo yra tiekiamas centralizuotai – tikrinamas nuolatos. Kiekvienas vandens tiekėjas apie gautus vandens kokybės rezultatus skelbia viešai, dažniausiai savo internetiniuose puslapiuose. Todėl vartotojai, atlikti tyrimą individualiai rekomenduojami tuo atveju, kai norima įsirengti vandens filtrus.
  • Vanduo iš gręžinio – gaunamas iš giluminių vandens šaltinių, grunto. Jo kokybė taip pat labai svarbi, nes užteršti gruntinius vandenis taip pat nėra sudėtinga. Tyrimus gali atlikti gręžinį išgręžę specialistai, kas kainuos mažiau. Tikėtina, kad tokio vandens kokybė gerinimui taip pat bus naudinga įsirengti vandens filtrus. Kokie yra filtrai ir kokią atlieka funkciją, susipažinti galima ČIA.

Jei kyla klausimai:

Kontaktai

UAB “LT Aqua”
Įmonės kodas: 302583519
PVM kodas: LT100006086718
Banko kodas: 70440
A.s. LT62 7044 0600 0773 4732
Ukmergės g. 298A, Vilnius
Tel. +37060227144
El. Paštas: info@ltaqua.lt

Unicum.lt